Význam jednotlivých barviček

17. dubna 2017 v 20:27 | Krushie |  Bavlkování

Když už jsme u toho pletení náramků, je dobré vědět, co vůbec jednotlivé barvy vyznačují.

Červená

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě

Oranžová

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.

Žlutá

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť.

Zelená

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Modrá

Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch.

Fialová

Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají.

Růžová

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.

Bílá

Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.

Černá

Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.

Tyrkysová

Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.

Hnědá

Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi.

Šedá

Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaká je tvá nejoblíbenější barva?

Červená 25% (1)
Oranžová 0% (0)
Žlutá 0% (0)
Zelená, nebo limetková 25% (1)
Modrá nebo tyrkysová 25% (1)
Fialová 0% (0)
Růžová 0% (0)
Černá, nebo šedá 25% (1)
Bílá 0% (0)
Jiná 0% (0)

Komentáře

1 Delli Delli | 18. dubna 2017 v 7:25 | Reagovat

Nevím proč, ale většinou komentuju první :-D Jinak pěkný článek!
A vy nepřihlášení klidně komentujte taky :-P

2 Unicorn Unicorn | 20. dubna 2017 v 11:37 | Reagovat

Suoer, udělám si duhovej náramek šipky. Našla jsem si to na YT. A Krushie, řešíš ty videa?

3 Krushie Krushie | Web | 25. dubna 2017 v 16:43 | Reagovat

[2]: Ano, posílala jsem mailík :-D Doufám, že bude někdo vůbec reagovat. A chci o tom psát i článek, taže si DOUFÁM někdo všimne. Je smutné, jak to blog.cz zanedbává a neřeší :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama