Duben 2017

Co je důležité vědět

26. dubna 2017 v 15:30 | Krushie |  Krasnaholka Magazín
Ahoj, potřebovala bych vám něco říct o změnách a jiných věcech, které proběhnou, nebo vás informovat o problémech, které jsou douám dočasné.

Videa

Už asi víte, že videa ze záhadných důvodů na mém blogu přestaly fungovat. Na poskytovatele (blog.cz) jsem psala mail, ale odpoveď jsem ještě neobdržela. Doufám, že se to časem zpraví a že už videa konečně půjdou přehrát. Jako alternativu vám pod videa dám odkázky, které si po kliknutí jednoduše přehrajete.

Obrázky

Obrázky jsou dalším problémem, který blog souží. Bohužel vám na ně nemohu dát odkazy, takže se s tím budeme muset (prozatím) smířit. Je však štěstí, že to jsou obrázky asi jen u dvou článků, takže to není zas takový velký problém.

Ask-otázky a odpovědi

Na další týden chystám článek otázky a odpovědi, které točilo už hodně YouTuberů. Původně jsem to chtěla dát jako video, ale bohužel kvůli těmto problémům nemohu. Bude to teda formou článku. Už mi můžete psát do ZPRÁVY AUTOROVI otázky, které vám budu zodpovídat. Určitě už víte jak to chodí, takže pište :-) Pokud byste nevěděli, přihlašovat se nemusíte, jméno si klidně vymyslete :-D

Moje neaktivita

Pokud víte, tak jsem teď hodně neaktivní. Ale mám to teď fakt hodně těžké, končí školní rok a začíná to období testů. Vážně jich teď máme až nad hlavu, tak se to prosím snažte pochopit. Jsem taky jen člověk.

Změna režimu pro vydávání článků

Protože jsem často neaktivní, a články vůbec nevychází pravidelně, rozhodla jsem se, že změním režim vydávání článků. Budou vycházet:
Ve středy
O víkendech
Díky že jste četli a snad vás to nerozrušilo!
Krushie

Smajlíci ke zkopírování

25. dubna 2017 v 16:37 | Krushie |  Krasnaholka Magazín

Dala jsem (a vytvořila) pro vás spostu smajlíčků ze znaků. Tak kopírujte, autorská práva se nevztahují na nikoho!
(°_°) (OwO) (>_<) (^_^) (\^o^\) (/^o^/) (^o^) (|^o^|) (o_o) (#_#) (♥w♥) (L_L) (P_P) (O_O) (lwl) (©v©) (OpO)
A POPULÁRNÍ: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Vytvořit se dá spousta smajlíků! Stačí popustit uzdu své fantazii a tvořit!
Znaky: ☺☻♥♦♣♠•◘○◙♂♀♪♫☼►◄↕¶§▬↨↑↓→←∟↔▲▼#$%&*▒▓ atd....
Další znaky ke zkopírování můžete najít v tomto článku :-)

Jak se plete náramek "šipky"

18. dubna 2017 v 15:19 | Krushie |  Bavlkování
Dnes vám ukážu další druh náramku z bavlnek. Je jednoduchý a určitě za to stojí.
Potřeby:
  • 2x čtyři barvy bavlnek
  • Znalost zákadních uzlíků
  • Sichrhajska
Videonávod uživatelky J's Handmade

Základní uzlík 2

Význam jednotlivých barviček

17. dubna 2017 v 20:27 | Krushie |  Bavlkování

Když už jsme u toho pletení náramků, je dobré vědět, co vůbec jednotlivé barvy vyznačují.

Červená

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě

Oranžová

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.

Žlutá

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť.

Zelená

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Modrá

Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch.

Fialová

Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají.

Růžová

Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.

Bílá

Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.

Černá

Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.

Tyrkysová

Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.

Hnědá

Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi.

Šedá

Je barvou neutrality a kompromisu. Typická barva stínů vzniklá směsí světla a temnoty. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi, kteří můžou mít strach ze života.

Bavlkové náramky

9. dubna 2017 v 17:16 | Krushie |  Bavlkování
Jsem tady opět po delší doběě s nějakým dalším článkem. Zaměřím se na bavlnkové náramky, neboli náramky přátelství. Byly hodně populární v devadesátých letech, ale opět se vrací do módy. Ovšem plést už je umí jen málo lidí, takže bych vás to teď chtěla naučit
Mě plést učila moje maminka a není to nic těžkého. Nejdůležitější je být trpělivý, protože jeden náramek vám zabere asi hodinu (čím jste zkušenější, tím méně). Stačí sledovat tento návod a budete to umět raz dva

Jak se takový náramek plete?

Náramek se plete pomocí jednoduchých uzlíků. Tyto uzlíky se neustále opakují, náramek se zakončuje pletýnkama.
Nejdříve si musíte opatřit:
  • Bavlky různých barev
  • Nůžky
  • Sichrhajsky
Pro začátek vám budou stačit barvy duhy, ale čím pestřejší bavlnky si nakoupíte, tím lépe. Později vás naučím nějaké vzorečky.
Pro začátek vám ukážu nejjednodušší náramek, který se hodí zcela pro začátečníky.
Jako první je důležité ustřihnout si dostatečně dlouhou bavlnku (asi 2 metry) a přehnout ji na půl. Bude se vám plést lépe, protože bude přeci jen o něco silnější. Těchto bavlnek si můžete ustřihnou libovolné množství (nejméně uděláte náramek ze dvou, ale bude to potom taková tenká tkanička), avšak pro začátečníka doporučuji 6, nebo 5. Svažte je do uzlíčku a nad ním nechte asi 5 cm vyčnívat. Sichrhajskou je potom připněte k teplákům, nebo nějakému polštáři. Barvy si poté roztřiďte tak, jak je chcete mít, aby šly za sebou.
První bavlnku si odložte, ta bude pracovní (s ní budeme vázat uzlíky) a ostatní si nejlépe natáhněte na prsky a obtočte kolem malíčku. Takto se vám žádné nemohou poplést. Poslední bavlnku mám volnou, protože palec mi poslouží jako pomůcka při "uzlování". Pro začátečníky doporučuji. Poté tu bavlnku podvlečte pod následující nitkou jiné barvy, a odtáhněte ji k uzlu. Musíte rukou směřovat od sebe, jinak se vám budou přehazovat barvičky Uzel neutahujte ani příliš moc, ale ani málo, takže zlatou střední cestou.
Pokud jste vše udělali 100% správně, vyjde vám takovýto uzlík. To opakujte u všech bavlnek a nesmíte žádnou vynechat, ani vyměnit. Pořád jedete u mě s červenou a tento postup opakujete u všech barviček!
1. Řada bude vypadat takto, ale doporučuji nechat si předplést tu první a nejtěžší řadu někým, kdo už plete déle a umí to. Pokud ale nikoho takového nablízku nemáte, holt to musíte zkusit.
Nyní bude pracovní bavlnkou burákově žlutá (nebo oranžová) kterou budete plést úplně stejně, akorát teď utahujete k předešlé řadě. Takto budete opakovat až dokud vám náramek bude pasovat na ruku.
Zde je příklad špatného utáhnutí, ovšem dá se to spravit přisunutím této řady k předešlé. Pokud to děláte poprvé, budete s tímto problémem muset počítat.
Nyní jsem už vystřídala všechny barvy, a budu zase začínat červenou bavlnkou. Takto to zopakuju ještě několikrát, dokod nebudu mít hotový náramek.
Konec náramku jednoduše upletete do copánků a zbytky, které budou moc dlouhé prostě jednoduše odstřihnete takto hotový náramek můžete darovat kamarádce k narozeninám, nebo si ho jako já uvázat okolo ruky. Nejde to zrovna snadno, ale určitě vám s tím někdo pomůže!