Leden 2017

Jak se bavit s kluky

21. ledna 2017 v 15:36 | Krushie |  Krasnaholka Magazín

Jsi jedna z těch, kterým kluci dělají naschvály? Já vím, proč tomu tak je a zaručuji ti, ŽE KDYŽ TYTO RADY VYZKOUŠÍŠ, ani ti už nepřijde divné, že o přestávce sedíš na chodbě a kecáš s kluky. Proto ti dnes ukážu


1. Zapomeň na poučování

Kluci asi nejvíc ze všeho nenávidí poučování; Takže tipy "Máš službu, smaž tabuli" rovnou hoď stranou (pokud ovšem nechceš provokovat, ale to se nevyplatí).
Takže lepší je se společně zasmát tomu, jak se třídní vzteká nad nesmazanou tabulí spolu, než kluky dráždit poučováním. Tyhle chytré věcičky nech vždy radši na učitelích, nebo na někom dopělém Mrkající

2. Už žádné urážení

Hlavně se neuraž kvůli tomu, když kluci řeknou pravdu (opravdu to jde, vědecky potvrzeno) jako například následující rozhovor:
-O přestávce-
Žaneta: Hele, koukej, já mám v Angele novej level!
Sabina: Žaneto, nemáš náhodou službu? Já jen tak, za chvíli zvoní.
Žaneta: To ser, stejně to ta úča nepozná.
-Zvoní, učitelka vstoupí do třídy-
Učitelka: Kdo má službu?!
Gabriel: Žaneta a Helena!
Učitelka: Žaneta k tabuli!
Pepa: Příště to za tebe ta Angela nesmaže...
Žaneta: A dost, když jsi tak chytrej smaž si ji sám!
-Žaneta si jde s brekem sednout do lavice a ve finále po Pepovi hodí houbou; Třída se projevu směje-
Několik děcek: Já to mazat nebudu! Naser si, já taky ne!
Kristýna: Ok, jdu to smazat.
-Kristýna maže tabuli zatímco třída nevěřícně kouká, ale pak už se začínají učit-

Co z tohoto příběhu plyne? I když někdy mají kluci blbé připomínky, které jsou pravdivé a třída se u nich i zasměje, je lepší se zasmát s nimi a svou úlohu dokončit. To, co udělala Žaneta, akorát ochladilo vztahy kluků vůči ní. Ať se pak nediví, že ji kluci řeba pomlouvají.

3. Nebuď na všechny kolem zlá

Když se špatně vyspíš a ve finále se ti ještě nepovede prověrka, nemusíš všechno vylívat na všechny kolem sebe a šířit špatnou náladu. Když se na tebe třeba někdo koukne a ty mu řekneš- "Nečum jak péro z gauče", tak se to může klukům hodit jako protinadávka na tebe. Kluci fakt nejsou takoví, že by sklopili hlavu za každou urážkou. Prostě ti to hned vrátí, a tu hlavu tak klopíš ty, takže si vlastně otočili tvůj plán. Takže pokud si myslíš, že ZA VŠECHNO MŮŽOU KLUCI, tak ZA TO VE SKUTEČNOSTI můžeš ty.

4. Zasměj se jejich vtipům!

I když jejich vtipy někdy fakt nejsou směšné, to že v nějakém najdeš tu pointu může navodit dobrý začátek kamarádství/vztahu. Protože každého potěší, když se zasměješ nad jeho vtipem, ne?

5. Jak debatovat

Rozhodně NEPŘECHÁZEJ K JINÉMU TÉMATU, které ani není tak zajímavé. Za tady tím obvykle následuje divný pocit nejistoty, že by ses nemusela skamarádit. Nejlepší téma, jak se bavit s kluky neexistuje, ale určitě se s nimi nebav o módě nebo o dívčích časopisech, A UŽ VŮBEC NE O DÍVČÍCH VĚCÍCH! Navodilo by to stejně divnou atmosféru jako u jiného pro kluky nezajímavého tématu.

6. Na ulici je neignoruj

Když tě nějaký kluk pozdraví na ulici, tak ho neignoruj a oplať mu pozdrav. Kluci si to pak nemusí dobře vyložit a bude tě chápat, jako totální podivínku. Co takhle začít debatu?

Jak vyrobit levný sliz

21. ledna 2017 v 15:30 | Krushie |  Krasnaholka Magazín

Ahoj, jsem tu zase po delší době a tentokrát s D.I.Y. nápadem na výrobu slizu. Nestojí to moc, a tyto věci určitě najdete i u vás doma!Tady jsem pro vás udělala video, jak na to!
Nejde ti video přehrát? V tomto případě klikni zde.Připrav si:

-Trochu pracího prášku
-Trochu vody
-Lžíci škrobu (může být tekutý i práškový)
-Herkules (dej si tam toho tolik, kolik chceš mít slizu)
-Můžeš použít i barvivo, ale to není nutné

Postup:

-Do nějaké nádobky (mističky, kalíšku, skleničky) si nalij trochu vody, a přisyp nějaký prášek.
-Až to budeš mít pořádně rozmíchané, do jiné nádobky si nalij nějaký ten Herkules.
-Na herkules potom nasyp/nalij 1 polévkovou lžíci škrobu, rozmíchej (v této části můžeš přidat nějaké to barvivo) a nalij práškovou směs.
-Chvíli to míchej třeba lžičkou a pak můžeš použít i ruce Usmívající se (nejprve se to strašně patlá, po chvíli je to už dobrý)
-Až Herkules ztuhne do podoby slizu, můžeš si ho dát třeba do nějaké krabičky.